Brigáda „Oplocení kanálu u rybníků Pilíků“ se přesouvá na jaro

22. 11. 2018

Ještě v tomto roce jsme plánovali uspořádat brigádu na postavení dřevěného provizorního hrazení kolem odvodňovacího kanálu u rybníků Pilíků (území Hrabová), do kterého bohužel již několik let padají nejen srny, které zde vždy úmornou smrtí zahynou, protože se z hlubokého kanálu plného bahna nedokáží dostat zpět.

Vzhledem k tomu, že oblast je ve správě OKD, a.s. (útlum), poprosili jsme vedení o součinnost. To ochotně poskytlo materiál v podobě dřevěných latí a kůlů pro stavbu provizorního oplocení. Počasí je v těchto měsících již však velmi chladné a studené. Proto jsme se rozhodli přesunout termín brigády na teplejší dny, tedy na jaro.

Již teď víme, že občerstvení budeme schopni zajistit díky firmě CTP Invest, spol. s r.o., která nám přislíbila poskytnout na nákup občerstvení finanční dar. Po těžké práci se zajisté všichni rádi posilníme a nabereme energii.
Rovněž bude k dispozici motorový zemní vrták či další nářadí.

Ozveme se včas s aktuálním datem na jaře roku 2019 a budeme se těšit, že společnými silami provizorně odvodňovací kanál zajistíme.
Děkujeme OKD, a.s. za dřevo, rychlou a efektivní komunikaci a také firmě CTP Invest, spol. s r.o. za přislíbený finanční příspěvek.

Leave a Reply