Park Hrabovjanku čeká první zima

28. 11. 2018

Po podzimních měsících nastává čas, kdy se příroda chystá k zimnímu spánku. Také v Hrabovjance se schyluje ke klidu a zimnímu období. Stromy jsou již téměř bez listí. I vrbový altánek ztratil zelený háv. Čeká i jej první zima. Park Hrabovjanku jsme se snažili na tento čas připravit.
Došlo k poslednímu posečení trávy. Sesbírali jsme větve v podrostu a naplnili je do pěchovaných plotů. Zkontrolovali ptačí budky, abychom zjistili, že ač jsme je instalovali později, některé budky byly i tak hojně využity. Budeme se těšit, že v příštím roce budou obsazeny všechny. Před nástupem zimy jsme spatřili v parku i několik ježků, kteří hledali místo k zazimování. Těší nás, že je v Hrabovjance dostatek úkrytů, kam se nejen tito drobní savci mohou schovat, přečkat zimu. Dále jsme doplnili vstupní panel o tabulku s fotografií výsadby Hrabovjanské lípy Svobody. Taktéž jsme zkontrolovali všechny herní a edukativní prvky. Ty jsou tak nachystány opět na příští rok. Jídelní sety a lavice jsme zakryli dřevěnými deskami, abychom jim pomohli odolávat sněhu, dešti a chladu. Dále došlo k instalaci dalších dvou odpadkových košů, celkem jsou čtyři. Čeká nás rovněž sestříhání vrbového altánku „na kostru“. Průběžně plníme ptačí krmítka slunečnicovými semínky a máme radost, že jsou ptactvem hojně využívána.
Na příští rok máme v plánu doplnit park o další drobnosti, o kterých Vás budeme včas informovat. Bude záležet, zda seženeme finanční podporu. My budeme věřit, že se nám to podaří a parčík Hrabovjanka bude opět krásnější!

Leave a Reply