Slavnostní předání cen z 25. ročníku soutěže Ostravská stavba roku 2018 a slavnostní vyhlášení 13. ročníku soutěže stavba MSK 2018


17. 6. 2019

25. ročník soutěže Ostravská stavba roku 2018

Jak bylo zmíněno v našem předešlém příspěvku, lesní park Hrabovjanka skončil v Ostravské stavbě roku 2018 na krásném 2. místě. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 15 staveb včetně novinky v podobě možnosti přihlásit díla, která vznikla úpravou veřejného prostoru. Předání cen proběhlo v budově Radnice města Ostravy.
Současně proběhla také internetová anketa o stavbu roku, ve kterém Hrabovjanka obsadila rovněž 2. místo s 243 hlasy. Na prvním místě se umístila přístavba školní tělocvičny základní školy v Petřkovicích s 319 hlasy, která se stala také vítězem soutěže.

Děkujeme odborné porotě a statutárnímu městu Ostrava za vypsání této soutěže a za krásné ocenění Hrabovjanky.

13. ročník soutěže stavba moravskoslezského kraje

Ve stejný den proběhlo rovněž slavnostní vyhlášení 13. ročníku soutěže stavba moravskoslezského kraje 2018. Galavečer se uskutečnil v industriálních prostorách Kompresorovny areálu Landek Park za přítomnosti významných osobností a hostů, kteří mohli sledovat udílení cen nejen v šesti základních kategoriích, ale také v dalších speciálních cenách.
S velkou poctou a radostí chceme oznámit, že park Hrabovjanka, který byl zařazen do I. KATEGORIE Stavby občanské vybavenosti – veřejná prostranství, získal již zmíněnou cenu speciální, a to Cenu poroty mající zvláštní hodnotu (revitalizace veřejného prostranství svépomocnou aktivitou občanů)!

Chtěli bychom velmi poděkovat porotě za toto hodnotné ocenění a také MSK za realizaci této prestižní soutěže, do které jsme se mohli přihlásit.

Obě ocenění jsou pro nás velmi hodnotná. Nečekaly jsme v obou dvou soutěžích takový úspěch. Jsme velmi rády, že jsme mohly myšlenku společné práce s občany tímto odprezentovat v našem kraji a také jsme v dobrém světle představily Hrabovou jako obvod, ve kterém lidem záleží na zeleni a místě, kde žijí.

Přikládáme fotografie z obou slavnostních vyhlášení.

Jana Batelková, Bc. Jana Václavíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz