V motoristickém světě se neustále něco děje. Kromě závodů a úprav vozů je důležité se zaměřit i na ekologické aspekty provozu starších automobilů. Tento článek se zaměřuje na ekologickou daň pro vozidlo Citroen ZX z roku 1995 a související témata.
Vzhledem ke stáří vozidla Citroen ZX z roku 1995 je důležité zvážit ekologickou daň, která se na něj může vztahovat. Výpočet této daně závisí na několika faktorech, včetně emisní normy, kterou vozidlo splňuje.
Pro výpočet ekologické daně je nutné zjistit emisní normu vozidla, která je uvedena v technickém průkazu. Na základě této normy se pak stanoví výše daně dle platných předpisů.
Závody automobilů do vrchu (ZAV) a s nimi spojené aktivity jsou nedílnou součástí motoristického sportu. Mnoho jezdců a týmů se aktivně účastní těchto závodů s různými typy vozů, včetně veteránů.
Málokdo ví, že úspěšný jezdec ZAV Jiří Voves se kromě závodů také věnuje sběratelství autoveteránů. Velký zájem mezi jezdci vzbudila replika Škody 200 RS, kterou představil soukromý podnikatel Petr Bořke z Hradce Králové.
Čtěte také: Co nabízí Ekologická poradna Dr. Landy?
Také se zvyšuje zájem o účast v seriálu ZAV i s veterány staršího data / do r.1960/.
V seriálu ZAV Fokus Optik Serie 08 se účastnil nově vzniklý tým Scuderia Strašnice s kvalitně připravenými vozy BMW 320,325 L.
S platností od Hronova 08 jsou spolujezdci v soutěžních vozech zakázáni!!!! Včetně tréninku.
S platností od následujícího závodu / Horní Jiřetín/ jsou povoleny u kategorie SE+2000 horní úchyty předních tlumičů typu unibal.
Řada jezdců potvrdila svou účast v seriálu ZAV, včetně Ondřeje Fencla se svojí krásnou žlutou Corvette Z06. Svou účast v seriálu potvrdil i Ondřej Fencl se svojí krásnou žlutou Corvette Z06. Tento jezdec vyhrál letos absolutně Berounský vrch 07. I já jsem byl překvapen, když dnes přišla registrace od ambiciózního týmu Five Stars Beroun na jezdce Patrika Semlbauera ....... Za tento tým startuje veterán automobilových traťí Vlastimil Suk, který jezdil rally v letech 1979 -1989 převážně s vozy Škoda.
Čtěte také: Postupy likvidace nebezpečného odpadu
Za tým JK Motorsport budou v r.2008 startovat jezdci Radim Mach, Tomáš Mach a Jan Kobrle.
Přesně po deseti letech se vrací na závodní tratě úspěšný jezdec Vladimír Doubek senior.
Loňský závod v Berouně absolutně vyhrál Ondra Fencl s vozem Corvette. Z 06.
V letech 1963- 1976 bylo vyrobeno 8139 kusů tohoto krásného speciálu. Vetšina v modré - francouzké národní barvě vozů Grand Prix.
S potěšením mohu oznámit, že dnes potvrdil účast na Berounském vrchu 08 i oblíbený zpěvák Petr Kotvald.
Čtěte také: Strojírenství a ekologické předpisy
Dnes potvrdil účast v nedělním závodě další velikán motoristického sportu.
Ve velmi silné sestavě se představí téměř domácí tým ATS Racing Trutnov.
Ve třídě SE1400 svedli pěkný souboj o vítězství Vlasta Suk a Tomáš Mach.
K poslednímu podniku Mistrovství ČR ÚAMK se sešli jezdci, tam kde vše začalo, a to v Berouně.
Na trhu se objevují různé nabídky prodeje závodních vozů a dílů, což svědčí o aktivitě v motoristickém sportu.
| Jezdec | Vůz |
|---|---|
| Vladimír Liška | BMW M3 |
| Vladímír Doubek | BMW M3 |
| Vašek Janík /Nko/ | BMW M3 |
tags: #ekologicka #dan #Citroen #ZX #1995 #vypocet