Vyklízení nemovitosti v omezeném časovém rámci může být náročné, ale s dobrým plánem a strategií je to možné. Ať už jde o byt, dům nebo jen jeden přeplněný sklep - jsme připraveni pomoci. Každý prostor, každá zakázka, každý zákazník má jiný příběh. Každý z těchto případů s sebou nese jiné emoce, časové požadavky i praktické potřeby. Pokud se však nacházíte v situaci, kdy máte omezený časový rámec, ještě to může být náročnější.
Naše společnost Prodafi.cz se specializuje na profesionální demontáž a likvidaci eternitové krytiny, která obsahuje azbest. Eternitové střechy byly velmi populární v minulosti díky své odolnosti, ale dnes představují vážné zdravotní riziko kvůli obsahu azbestových vláken. Zajistíme pro vás bezpečnou a kompletní likvidaci eternitu v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními normami a zákonnými předpisy. Pro přesnou kalkulaci ceny potřebujeme vědět více informací o vaší situaci - množství eternitu, jestli jde o demontaci nebo volně ležený eternit. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte bezpečné, profesionální a komplexní řešení likvidace eternitu.
Společnost Passerinvest Group podniká další kroky k optimalizaci správy a provozu svých budov, tentokrát se zaměřením na odpady. Od října loňského roku zavedla změny v organizaci svozu odpadu. Nově je veškerý odpad z 11 budov, včetně přilehlých areálů a veřejných prostor, spravován jednotně. Tento krok má za cíl zvýšit efektivitu nakládání s odpady, minimalizovat dopravní zátěž a zajistit přesná data pro evidenci celkového množství odpadu. Veškeré svozy jsou nově zajišťovány společností AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., která zvítězila v tendru na poskytovatele těchto služeb. Odpady jsou sváženy vozidly s integrovanými váhami pro přesnou evidenci množství svezeného odpadu z jednotlivých budov, což bylo jedním z klíčových požadavků výběrového řízení. Veškerý odpad, kterého se na Brumlovce vyprodukuje 53 tun měsíčně, putuje k recyklaci nebo do zařízení pro jeho další energetické využití. Žádný odpad neskončí na skládce.
Zahájení celého procesu centralizace svozů započalo už v lednu loňského roku, kdy se připravilo výběrové řízení. Jednou z klíčových podmínek byla schopnost zajistit svoz odpadu výhradně pomocí vozidel vybavených systémem umožňujícím dynamické vážení přebíraného odpadu. Díky tomu má společnost Passerinvest k dispozici detailní data o produkci odpadu, což jí umožňuje lépe plánovat další kroky v oblasti odpadového hospodářství a optimalizovat procesy spojené s jeho likvidací.
Centralizace svozu snížila náklady na svoz odpadu za celou lokalitu o 16 % oproti původnímu stavu, kdy byl odpad svážen z jednotlivých budov individuálně. „Centralizace svozu nám přináší řadu výhod. Ačkoliv významným hlediskem je samozřejmě finanční úspora, tak i přes to jsme zvolili nákladnější variantu vážených svozů. Věříme, že tento přístup nám poskytne cenná data, se kterými můžeme dále pracovat v rámci optimalizací, od kterých očekáváme potenciální nárůst provozních úspor,“ říká Petr Klauda, Property Manager společnosti Passerinvest Group. Dalším významným benefitem je zredukování počtu svozových vozidel, která se pohybují po areálu Brumlovky.
Čtěte také: Co nabízí Ekologická poradna Dr. Landy?
Passerinvest klade velký důraz na to, aby byl odpad zpracováván co nejvíce ekologicky. Proto je veškerý odpad tříděn a následně směrován buď k recyklaci, nebo do zařízení pro jeho energetické využití. Tento přístup nejen eliminuje množství odpadu, který končí na skládkách, ale také přispívá k udržitelnému využívání zdrojů. Zároveň je tak společnost již nyní připravena na legislativu, podle které bude možné od roku 2035 ukládat na skládky jen 10 % vyprodukovaného odpadu.
„Při výběrovém řízení jsme kladli mimořádný důraz na komplexnost nabízených služeb. Přidanou hodnotou je také spolupráce s dceřinou společností dodavatele specializující se na ESG. Jako nadstandard jsme si například zajistili detailní výkaznictví, které díky váženému svozu poskytuje přesná a ověřitelná data z praxe, nikoli jen rámcové odhady. Již v minulosti si Passerinvest nechal na jedné z budov provést rozbor obsahu kontejnerů na směsný komunální odpad. Ukázalo se, že zhruba polovinu odpadu by bylo možné dále vytřídit a přibližně 25 % obsahu tvoří papírové utěrky.
„Musím přiznat, že tyto rozbory jsou pro nás velmi přínosné. Díky zjištění, že máme až čtvrtinu kapacity popelnic zaplněnou papírovými utěrkami, s tím můžeme něco dělat. Podařilo se nám ve spolupráci s distributorem těchto hygienických potřeb realizovat pilotní program na jejich recyklaci s využitím speciálního lisu pro jejich zpracování a opětovné využití splňující parametry cirkulárního hospodářství,“ vysvětluje Petr Bečán. „Od naší spolupráce s novým poskytovatelem služeb očekáváme, v rámci naší snahy o optimalizaci nakládání s odpady, další podněty k zavádění právě takovýchto programů, které se ukazují jako velmi efektivní způsob redukce množství směsného odpadu.
| Krok | Cíl | Časový rámec |
|---|---|---|
| Plánování a inventura | Identifikace a rozdělení prostoru, určení priorit | 1-2 dny |
| Zajištění zdrojů | Krabice, pytle, technika, pracovníci | 1 den |
| Třídění a vyklízení | Recyklace, darování, prodej, likvidace | Variabilní, dle rozsahu |
| Odvoz a likvidace | Zajištění odvozu odpadu | 1 den |
| Úklid a kontrola | Vyčištění prostoru a kontrola splnění úkolů | 1 den |
Čtěte také: Postupy likvidace nebezpečného odpadu
Čtěte také: Strojírenství a ekologické předpisy
tags: #ekologická #likvidace #časový #rámec