Škola v přírodě na Vysočině: Ideální místo pro děti s bazénem a hřištěm


06.03.2026

Vysočina je ideálním místem pro uspořádání školy v přírodě. Nabízí krásnou přírodu, klidné prostředí a spoustu možností pro aktivity dětí. V okolí je plno lesů, pěkných vesniček s keři růží a květin i památkami.

Ubytování na Vysočině pro školy v přírodě

Vybíráte-li ubytování pro školu v přírodě, je důležité zvážit několik faktorů. Mezi nejdůležitější patří:

  • Poloha: Penzion by měl být v klidném místě, ideálně v přírodě nebo blízko lesa.
  • Vybavení: Důležité je, aby penzion disponoval velkou zahradou s hřištěm, bazénem a dalšími možnostmi pro sportovní vyžití.
  • Stravování: Penzion by měl nabízet stravování vhodné pro děti, ideálně formou plné penze.

Některé z možností ubytování na Vysočině, které jsou vhodné pro školy v přírodě:

Penzion Kukla Žďárské vrchy

Penzion se nachází v obci Kuklík na Českomoravské vysočině, 9 km od Nového Města na Moravě. Jedná se o rodinný penzion vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro školy v přírodě, školení, seniory, rekondiční pobyty i sportovní soustředění. Penzion poskytuje ubytování se snídaní, polo či plnou penzí v 15 pokojích a restaurační služby. Pokoje jsou 2, 3 a 4-lůžkové se soc. zařízením a TV. Celková kapacita je 45 lůžek.

V penzionu mohou hosté využít tenisové hřiště s umělým povrchem, elektronické šipky, stolní fotbal, stolní tenis, venkovní zahradní bazén o průměru 5 m, velká trampolína, dětské hřiště a ohniště. Možnost zapůjčení dalších sportovních potřeb. Penzion je téměř samostatně stojící uprostřed luk a polí v typicky podhorské obci.

Čtěte také: Školy v přírodě a aktivity

Hotel a penzion Pegas

Hotel a penzion Pegas se nachází na Českomoravské vysočině v čistém prostředí CHKO Žďárské vrchy v nadmořské výšce 735 m na rozhraní katastrů obcí Tři Studně a Vlachovice. Nabízí možnost příjemného pobytu v létě i v zimě.

Areál Hotelu a penzionu Pegas zahrnuje: hlavní budovu se 17 pokoji, jídelnu a vícelúčelovou místnost, dále 8 celoročně obyvatelných bungalovů, sportoviště - oplocený antukový tenisový kurt, lanový park Adrenalin Joy, volejbalové hřiště, dětský koutek a zahradní ohniště, sluneční louku na opalování, louku na hraní hry petanque, venkovní altány a uzamykatelné kolárny na úschovu jízdních kol, úschovna lyží.

Penzion na Vysočině

Penzion na Vysočině se nachází v klidném prostředí a krásné přírodě na pomezí Vysočiny, Pardubického a Jihomoravského kraje. Zaměřujeme se zejména na rodiny s dětmi, které si mohou užít zdejší příjemné atmosféry a věnovat si společný čas strávený mnoha různými aktivitami. Náš penzion je penzionem rodinného typu, rodiny a vás našich hostů si velmi vážíme, a proto o vás pečuje velká část naší rodiny.

Příjemnou aktivitou je plavání v našem vnitřním bazénu s mořskou slanou vodou. Velikost bazénu je 12 x 5 m a jeho hloubka je po celé délce 1,3 m. Na zahradě se nachází venkovní bazén s brouzdalištěm, mnoho dětských prolézaček a houpaček, dřevěné pohádkové sochy či posezení u krbu. Součástí penzionu jsou hřiště na fotbal či nohejbal, volejbal, streetball, tenisový kurt, ohniště a další.

Aktivity pro děti na Vysočině

Vysočina nabízí spoustu možností pro aktivity dětí. Kromě sportovního vyžití v penzionu se můžete vydat na výlety do okolí, navštívit hrady, zámky, muzea nebo se projít po turistických stezkách.

Čtěte také: Příroda Libá a ubytování

Tipy na výlety:

  • Zelená hora u Žďáru nad Sázavou (UNESCO)
  • Telč (UNESCO)
  • Třebíč (UNESCO)
  • Hrad Pernštejn
  • Westernové městečko Šiklův mlýn

Recenze ubytování na Vysočině

Zde jsou některé recenze ubytování na Vysočině, které jsou vhodné pro školy v přírodě:

  • "Velice pěkný čistý hotel včetně zázemí pro sportovní aktivity , krásného bazénu i dětského hřiště."
  • "V penzionu jsme byli spokojeni, je to klidné místo, ideální pro rodiny s dětmi a nebo pro školy v přírodě!!!"
  • "Měli jsme pro náš adapťák všechno, co jsme potřebovali. Skvělé ubytování! Vše bylo moc fajn, krásně nachystané jak pro slunečné dny, tak i pro ty deštivé."
  • "Díky vstřícnosti majitelů téměř rodinné zázemí, lidský přístup, výborné jídlo."
  • "Škola v přírodě pro 4. ročníky s indiánskou tematikou - ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, vstřícný majitel, výborné jídlo od paní kuchařky, snédaně švédské stoly."
  • "Skvělé jednání majitelů, ochota a vstřícnost, líbilo se nám i vyžití uvnitř i na zahradě objektu."

Tabulka srovnání ubytování

Ubytování Bazén Hřiště Stravování Vhodné pro
Penzion Kukla Žďárské vrchy Venkovní Dětské hřiště, tenisové hřiště Snídaně, polopenze, plná penze Rodiny s dětmi, školy v přírodě
Hotel a penzion Pegas Ne Volejbalové hřiště, dětský koutek Neurčeno Rodiny s dětmi, sportovní soustředění
Penzion na Vysočině Vnitřní i venkovní Dětské prolézačky, hřiště na fotbal Snídaně formou švédských stolů, obědy a večeře s výběrem Rodiny s dětmi

Čtěte také: Školy v přírodě a očkování dětí

tags: #škola #v #přírodě #Vysočina #bazén #hřiště

Oblíbené příspěvky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelaná Hrebová, z.s.

[email protected]
IČ: 06244655
Paskovská 664/33
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Veclavaková, DiS.

tel. 774 454 466
[email protected]

Jaena Batelk, MBA

tel. 733 595 725
[email protected]