Zpěvník pro děti na školu v přírodě s akordy


17.03.2026

České lidové písničky patří k nejkrásnějším melodiím, jež můžeme slyšet kolem sebe od nejútlejšího dětství. Tato knížka Zpívánky malovánky je určena především dětem, které si rády zpívají. Knížka obsahuje více než padesát nejznámějších a nejčastěji zpívaných lidových písniček, které si notovali již naši dědové, babičky, otcové, matky, a které dodnes znějí v rádiu i televizi, na koncertech a vůbec všude, kde se sejdou lidé, kteří mají chuť si zazpívat. Otevřete dětem svět hudby plný radosti a objevování!

Zpěvník Já & Písnička 1

Zpěvník Já & písnička 1 je ideální pomůckou pro žáky základních škol od 1. do 4. třídy, který zpříjemní každou hudební hodinu i volný čas. Texty i akordové značky jsou přizpůsobené pro začínající kytaristy, klavíristy i flétnisty - například akordové hmaty a doporučené rytmy pro kytaru nebo klavírní doprovod na jednu ruku. Díky tomu je zpěvník snadno použitelný pro hudební výuku i domácí hraní.

Tento pečlivě sestavený zpěvník obsahuje 150 písní především lidových a trampských s koledami, které děti nejen rády zpívají, ale zároveň je mohou hrát na různé nástroje. Já & písnička 1 navíc představuje nejnovější vydání této oblíbené publikace, které reflektuje potřeby současných dětí a učitelů. Je to skvělá investice do rozvoje hudebních schopností a radosti z tvorby u dětí ve věku 5 až 9 let.

Proč si vybrat tento zpěvník?

  • Široký výběr písní: 150 lidových, trampských písní a koled, které děti skutečně baví zpívat.
  • Vhodný pro začátečníky: jednoduché akordy a rytmy vhodné pro mladé kytaristy, klavíristy i flétnisty.
  • Podpora hudební výchovy: ideální pro školní hodiny, kroužky i domácí procvičování.
  • Aktualizované vydání: reflektuje moderní potřeby výuky a zájmů dětí.
  • Zábava i vzdělání: zpěvník, který rozvíjí hudební dovednosti i zároveň přináší radost z hudby.

Klíčové vlastnosti zpěvníku:

  • Určen pro žáky 1. až 4.

Kašpárek v rohlíku

Kašpárek v rohlíku je česká divadelně hudební skupina, která se zformovala v roce 2007 v Českých Budějovicích pro loutkohru Jihočeského divadla. Projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních a originálních písní pro děti. Dětský kabaret Kašpárek v rohlíku, který napsal a režíroval David Dvořák, měl v Jihočeském divadle premiéru 24. března 2007 a vycházel z anglosaského divadelního směru nazývaného FFT neboli Fast Food Theatre, což je rychloobčerstvovací forma divadelní produkce, v níž je kladen důraz na nápady, kolem nichž jsou postaveny pokud možno vypointované scénky.

Už v prosinci téhož roku vyšlo kapele album s názvem Bejbypank, jenž obsahovalo kromě kabaretových písniček i několik dalších, které počet tracků doplnily na celkových třináct. K desce patří také bonusy z představení, komiks, samolepky a notový přepis písní, který lze použít například ve školních hodinách hudební výchovy. Hudební styl kapely dostal název bejbypank. S klasickým punkem, jak jej známe například od Sex Pistols, má společného jen málo, protože je určen především dětem, jak už ostatně napovídá slovo bejby. Je hudebně i textově hravý, takže bývá přirovnáván ke stylu skupiny Vltava.

Čtěte také: O projektu Klokánek

V dubnu roku 2008 vyjelo hudebně-dramatické uskupení na turné po základních školách. V létě téhož roku pak vzniklo stanové městečko, se kterým Kašpárek v rohlíku objížděl české hudební a divadelní festivaly. Na začátku července roku 2009 vydala jihočeská formace své druhé album, které dostalo název Kašpárek navždy. Jeho nahrávání se zúčastnili i umělci z jiných hudebních uskupení - například Tonya Graves z Monkey Business, Lenka Dusilová nebo Gipsy.cz.

Jednou z nejoblíbenějších skladeb kapely je píseň Dvě malý víly, která vypráví o tom, co se děje, když víly zlobí: kominík je bílý, prší šneci a v létě chumelí. V písni Barbína se posluchači mohou zblízka podívat na vztah panenky Barbie a jejího partnera Kena, kterého Barbie doufá, že si "jednou na polici" vezme, ten se však nechce "ženit, na fotkách se křenit". Kapela zpívá kromě vlastních písní také několik coververzí známých hitů, např. song Želvy (v originále Pretty Fly) americké punk rockové kapely Offspring.

K bejbypankáčům, jak skupina nazývá své příznivce, patří i typická pokrývka hlavy z barevného molitanu, z níž různými směry trčí molitanové 'číro'. Všichni účinkující v kapele se odívají v bláznivém módním stylu a jsou taktéž vybaveni pokrývkami roztodivných tvarů a velikostí. Na pódiu kapela ráda vítá dětské zpěváky, obzvláště když přijdou ve vlastních punkově molitanových účesech. Vystoupení se hojně účastní také děti jednotlivých účinkujících.

Ústřední postavou kabaretu je však samozřejmě samotný Kašpárek, jehož představuje Pavel Kružík a případně alternující Tomáš Jeřábek. Kašpárek je moderátorem show, který posluchače vybízí k tanci a rozličným potrhlým akcím, jež improvizačně vymýšlí.

Čtěte také: Fond ohrožených dětí a Klokánek

Čtěte také: Dětské ekologické aktivity

tags: #zpevník #pro #děti #na #školu #v

Oblíbené příspěvky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelaná Hrebová, z.s.

[email protected]
IČ: 06244655
Paskovská 664/33
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Veclavaková, DiS.

tel. 774 454 466
[email protected]

Jaena Batelk, MBA

tel. 733 595 725
[email protected]