Nádraží Veleslavín je významný dopravní uzel v Praze, který slouží jako přestupní bod mezi metrem A a mnoha autobusovými linkami. Tento článek poskytuje podrobný přehled o autobusových linkách, které zde zastavují, a o možnostech spojení s letištěm Václava Havla a okolními obcemi.
Spojení s Letištěm Václava Havla
Spojení Letiště Václava Havla s centrem Prahy zajišťují autobusové linky MHD, které jezdí v několikaminutových intervalech. Zastávky se nacházejí přímo před terminály.
Pro nejrychlejší spojení do centra Prahy městskou hromadnou dopravou doporučujeme využít:
- Autobusovou linku 59 (Terminál 1/Terminál 2 - Nádraží Veleslavín) s přestupem na metro A.
- Autobusovou linku 100 (Terminál 1/Terminál 2 - Zličín) s přestupem na metro B.
V autobusech MHD platí běžné jízdné Pražské integrované dopravy (včetně časových kuponů) a jízdu není nutné rezervovat předem. Stačí, když si před nástupem do autobusu zakoupíte jízdenku. Letiště Praha není garantem dané služby.
Přehled autobusových linek z/na Letiště Václava Havla
- Linka 59: směr Divoká Šárka - Nádraží Veleslavín, doba jízdy cca 15 minut, přestup na metro A (Nádraží Veleslavín)
- Linka 100: směr Zličín, doba jízdy cca 18 minut, přestup na metro B (Zličín)
- Linka 191: směr Divoká Šárka - Petřiny - Anděl, doba jízdy cca 50 minut, přestup na metro A (Petřiny) a B (Anděl)
- Linka 910 (noční spoj): směr Švandovo divadlo - I.P. Pavlova - Kačerov - Modřany, doba jízdy cca 40 minut na Švandovo divadlo, pouze noční spoj (21:54 - 3:54)
- Linka 907 (noční spoj): směr Hradčanská - Hlavní nádraží - Karlovo náměstí - Anděl, doba jízdy cca 30 minut na Hradčanskou, pouze noční spoj (mezi 23:09 - 4:03)
Zastávky na Letišti
- Terminál 1: lety mimo schengenský prostor, před příletovou halou
- Terminál 2: lety v rámci schengenského prostoru, před příletovou halou
Kde koupit jízdenky
Jízdenky je potřeba zakoupit předem, ještě před nástupem do autobusu MHD. K nákupu jízdenek můžete využít:
Čtěte také: Práce v Metrostavu
- Visitor Centre
- Přepážky Dopravního podniku v příletových halách
- Jízdenkové automaty, které jsou rozmístěné v příletových halách obou terminálů i přímo na zastávkách.
Ve většině automatů lze zaplatit i bezkontaktní platební kartou. Jízdenky je možné zakoupit i prostřednictvím sms přes mobilní telefon nebo přes mobilní aplikaci PID Lítačka, která pomůže i vyhledat vhodné spojení. Aplikace je dostupná pro Android i iOS.
Kontaktní informace
- Přepážka Dopravního podniku (Terminál 1): příletová hala Terminálu 1, pauza v provozu přepážky 11:00 - 11:30, 16:00 - 16:30, 7:00 - 21:00
- Přepážka Dopravního podniku (Terminál 2): příletová hala Terminálu 2, pauza v provozu přepážky 11:30 - 12:00, 16:30 - 17:00, 7:00 - 21:00
- Visitor Centre T1: příletová hala Terminálu 1, 8:00 - 20:00
- Visitor Centre T2: příletová hala Terminálu 2, 8:00 - 20:00
- Jízdenkové automaty: příletová hala Terminálu 1 i Terminálu 2, přímo na zastávkách MHD, Non-stop
Linka 322: Kladno - Praha (Nádraží Veleslavín)
Linka číslo 322 jezdí od 26. srpna 2017, kdy nahradila linku A22, která jezdila v téže trase. Linka jezdí mezi Kladnem a Prahou v 60, resp. 120 minutovém taktu (PD/SN). Jedná se o linku zastávkovou, obsluhuje všechny obce po trase - Hřebeč, Buštěhrad, Lidice, Makotřasy, Běloky, Středokluky a Kněževes; mimoto ještě zajíždí na Letiště V. Havla.
Tyto zajížďky z ní dělají linku neatraktivní pro relaci Kladno/Buštěhrad - Praha,Veleslavín, jelikož je mnohem rychlejší použít linku 300, případně 399. V souvislosti s otevřením outletu v Tuchoměřicích došlo k odklonu linky mezi Tuchoměřicemi a letištěm právě kolem outletu.
Zastávky linky 322
Linka 322 obsluhuje následující zastávky:
Konečné zastávky: 3 (Kladno)
Čtěte také: Čísla stanovišť Vimperk
Zastávky:
- PRAHA,,NÁDRAŽÍ VELESLAVÍN (A) (S)
- Praha,,Divoká Šárka
- Praha,,Dědina (x)
- Praha,,K Letišti (x)
- Praha,,Terminál 3 (x)
- Praha,,Na Padesátníku (x)
- Praha,,U Hangáru (x)
- Praha,,Terminál 1
- (Tuchoměřice,Outlet)
- Tuchoměřice,,Rozc. (x)
- Kněževes,,U Nádraží
- Středokluky,,Nad Běloky
- Běloky,,Náves
- Makotřasy,,Rozc. (x) (T)
- Lidice,,ObÚ
- Lidice,,Památník
- (Buštěhrad
- Buštěhrad,,U Kahance) /(Buštěhrad,,U Školy)
- Hřebeč
- Kladno,,Pražská Křižovatka
- Kladno,,U Hvězdy
- Kladno,,Sítná
- Kladno,,Gymnasium
- Kladno,,Nám.
Čtěte také: Doprava v Lázních Bělohrad: Autobusové nádraží
tags:
#nádraží #Veleslavín #stanoviště #autobusů
Oblíbené příspěvky: