Policie pohřešuje 43letou ženu Ivanu Aichingerovou ve Strakonicích


03.04.2026

Strakoničtí kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po třiačtyřicetileté Ivaně Aichingerové.

Pohřešovaná žena odjela ráno ze svého domu a dodnes o sobě nedala nikomu vědět.

„Pohřešovaná byla naposledy spatřena včera, 27. října 2020 v 08:00 hodin, když odjela z domu osobním vozidlem tovární značky Volkswagen Tiguan, barvy červené metalízy, registrační značky 6C38330.

Popis pohřešované:

  • Výška: 175 centimetrů
  • Postava: štíhlá
  • Oči: hnědé
  • Vlasy: hnědočerné, středně dlouhé, česané na patku
  • Oblečení: stříbrnošedá zimní bunda s kapucí a černé tepláky s potiskem na bocích.

Policie ČR žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace o pohřešované ženě je možné sdělit na linku 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Čtěte také: Obvinění v souvislosti s nehodou autobusu

Případy pohřešovaných osob v České republice

Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci a pomoc při pátrání po čtyřiasedmdesátileté pohřešované ženě. Ta odešla v sobotu 25. prosince, v dopoledních hodinách, na procházku fotit svá oblíbená místa v okolí lesa u obce Nalžovice, v její části Chlum a doposud se nevrátila domů.

Po seniorce kriminalisté vyhlásili pátrací akci, do které se zapojilo hlídky policistů z obvodního oddělení, policejní psovod se služebním psem, psovod z Czech SAR Teamu se speciálně vycvičeným psem na pátrání po osobách, dále drony a policisté z poříčního oddělení Slapy.

Bohužel se dosavadním pátráním stále nedaří ženu nalézt.

„Pohřešovaná 74letá žena je vysoká mezi 160 a 170 cm, střední postavy, má krátké šedivé vlasy a šedé oči. Seniorka by měla mít na sobě dlouhou černou bundu či kabát a černou čepici, bližší informaci k oblečení se nám nepodařilo získat. Žena chodí přihrbená a pomalou rychlostí. Seniorka užívá léky na diabetes a tlak, bez jejich pravidelného užívání by mohla být ohrožená na životě, zejména také vzhledem k mrznoucímu počasí,“ uvedla už dříve policie ČR.

Mobilní telefon ani žádné osobní věci u sebe nemá, vše ponechala doma.

Čtěte také: Problémy se sousedem a zamořování ovzduší

Od pátku 17. ledna až do neděle 19. ledna pátrala policie i rodina po 37leté ženě z Žamberecka. Podle rodiny odešla v pátek brzo ráno či už v noci z domu a od té doby o sobě nedala vědět. Úplně se po ní slehla zem, doklady i mobil navíc nechala doma. Pohřešování nahlásil manžel s tím, že svoji ženu naposledy fyzicky viděl ve čtvrtek 16. ledna 2025 ve večerních hodinách doma.

Včera oznámil na útvar policie v Kadani muž z Klášterce nad Ohří, že od pondělí pohřešuje svou matku. Jelikož 48letá žena byla v minulosti již dvakrát pohřešovaná a mohla být v ohrožení života, rozběhla se ihned pátrací akce.

Do pátrání se zapojili policisté z PČR Územního odboru Chomutov, strážníci Městské policie Kadaň, HZS Kadaň a přiletěl i vrtulník letecké služby PČR. Právě díky vrtulníku byla pohřešovaná nakonec vypátraná kolem sedmé hodiny večer na louce před obcí Kadaňská Jeseň. Ženu si na místě převzal lékař, který rozhodl o jejím převozu do nemocnice. Není ohrožena na životě.

Čtěte také: Dodržování emisních norem

tags: #policie #pohřešuje #38letou #ženu #v #ohrožení

Oblíbené příspěvky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelaná Hrebová, z.s.

[email protected]
IČ: 06244655
Paskovská 664/33
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Veclavaková, DiS.

tel. 774 454 466
[email protected]

Jaena Batelk, MBA

tel. 733 595 725
[email protected]