Stav dřevěných a edukativních prvků v Hrabovjance


17. 4. 2024

Naší největší aktivitou je péče o lesní park Hrabovjanku. Kdo někdy zavítal do politiky nebo ji sledoval z povzdálí, pochopil, že různé věci vznikají jen díky politickým vztahům a podpoře. My však do politiky nikdy vstoupit nechtěli a také nikdy nevstoupili. Park jsme si vybudovali a v rámci obce „vydupali“ (ze začátku téměř nikdo z vedení park nechtěl – že kdo se o něj pak bude starat..).

Hrabovjanka je a dělá radost návštěvníkům všech věkových kategorií. Postoupili jsme v tom, že v současnosti vedení park vítá a je rádo, že Hrabovjanka tak hezky funguje. Dokonce nám přispívá na provoz parku (na údržbu za ceny, které nejsou v žádném případě komerční, ale hluboce levné, spolkové/komunitní). Do péče o park zapojujeme kromě nás také místní občany – sekání trávy, foukání listí atd.
Víme, že až se rozhodneme park předat s veškerou údržbou obci, bude v jiné kondici, než nyní. Obci vyhovuje, že se o park starat nemusí, že to děláme my. Hrabovjanka je naše srdcová záležitost a velmi si přejeme, ať je stále hezká.

Je to již téměř 7 let, co Hrabovjanka funguje a slouží nám, lidem. Všechny prkvy v Hrabovjance jsou původní. Doposud jsme zajišťovali jejich opravy, údržbu, drobné výměny, nátěry atd atd.
Víme, že životnost některých prvků je však již na hraně.

Naším plánem je zvládnout vyměnit ty prvky, které dožívají, za prvky nové (klidně stejné). Také nás napadlo umístit vedle houpačky pro nejmenší, kterou jsme mohli pořídit díky finanční podpoře firmy Brembo Czech s.r.o. akátová houpátka na pružince, a to opět pro ty nejmenší děti. Tato naše přání a plány z pohledu Hrabovjanky, víme, že budou finančně něco stát..

Naše energie a práce teď tedy směřuje k získání potřebných finančních prostředků na výměny dožívajících dřevěných prvků v Hrabovjance. Věříme, že i městský obvod Ostrava-Hrabová bude této potřebě nakloněn a bude se finančně rovněž podílet.

Uvědomujeme si, že následná péče a údržba jakéhokoliv veřejného prostoru je velmi důležitá a zásadní. Věříme, že i tato fáze výměny prvků v Hrabovjance bude úspěšná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz