Ukliďme Česko – Ukliďme Hrabovou


20. 3. 2023

Jako každý rok i letos proběhne celorepubliková akce Ukliďme Česko.

Spolek Zelená Hrabová, z.s. svolává úklid Šídlovce a přilehlého okolí dne 1.4.2023 od 9hod. Drobné občerstvení pro děti zajištěno.

Bližší informace naleznete na přiloženém plakátku.

Ukliďme česko plakátek

Pro registraci k úklidové akci se prosíme zaregistrujte na níže uvedeném odkazu:
https://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/dobrovolnik/?idEvent=37185

Zároveň se s vámi chceme podělit o ty, které jsme oslovili v rámci úklidu a kteří nám v tomto roce přislíbili zapojení se do této bohulibé akce v rámci Ostravy-Hrabové.

Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Ostrava – technický pracovník, pan Kovář, nám potvrdil jejich účast a sdělil termín jejich úklidu (pokud bude méně práce, úklid bude proveden ještě před 1.4.2023, v opačném případě bude úklid prováděn od 3.4.2023).

ZŠ Paskovská – dle slov paní zástupkyně ředitele úklid plánují kolem školy a přilehlého okolí dne 15.4.2023 od 16:00 hod.

ZŠ logopedická – učitelé s žáky budou uklízet 31.3. od školy na obě strany po cyklostezce směrem k podjezdu obchvatu a na druhou stranu k Benzině, případně přiberou okolí zastávky Kostelík a školy. Základní škole také v tomto týdnu předáváme pytle z našich zásob pro zmíněný úklid.

Sbor dobrovolných hasičů se zúčastní jednotlivě v rámci zde popsaných skupin.

TJ Sokol Hrabová uklízí v areálu a také kolem něho, a to nejvíce ze strany Bestu (bohužel zde kamiony odhazují spousty odpadků – s TJ Sokol nyní řešíme možnost umístění odpadkového koše a pak předáme úřadu).

Jakub Tomáš bude uklízet ulici U Řeky od čerpací stanice dále. Nahlásí také úřadu černou skládku, která zde (bohužel jako každý rok) opět vznikla.

Rybáři z Paskova nám potvrdili, že budou uklízet rybníky Pilíky, které jsou sice v katastru Hrabová, ale ve správě paskovské rybářské organizace, a to 26.3. od 9:00hod (můžou se připojit i další rybáři z Hrabové, pokud mají zájem; nám prozatím přislíbil účast jeden rybář ze Šídlovce se svojí manželkou). Rybářům rovněž chceme poskytnout cca 20 pytlů a chceme požádat náš úřad o následný odvoz odpadků.

Zapojí se také zaměstnanci Makra, kteří budou vysbírávat nepořádek a odpadky v bezprostředním okolí Makra dne 3.4.

I naši hrabovští myslivci přiloží ruce k dílu a budou uklízet 1.4. v 9:00hod v místě své základny (tzn. v okolí ulice Dubraviova).

Velocipedisté mají v plánu uklízet lokalitu od ulice K Pilíkům směrem k mitrovické kapličce (bude mít pod patronátem pochopitelně náš pracovitý a pečlivý František Janša).

Český svaz žen bude uklízet v okolí hřbitova.

Tesco zajistí pořádek na svých přilehlých pozemcích v blízkosti budovy Tesco.

My (spolek Zelená Hrabová) tedy uklízíme okolí Šídlovce a garáží směrem k cyklostezce (svoji účast nám přislíbili naši skauti a děti z Dětského domova v Ostravě-Hrabové). Chystáme drobné občerstvení (díky finančnímu daru firmy Brembo Czech s.r.o.) včetně napečených buchet, chleba, domácí tuňákové pomazánky (pomoc s přípravou občerstvení nám přislíbila rodina a známí ze Šídovce – velmi děkujeme!).

Spolek Torali pak uklízí lesík, na který je vstup z ulice Závadova.

Ač zastáváme názor, že máme udržovat celoroční pořádek v místech, kde žijeme, je dobré při takovýchto událostech spojit síly. Výsledek určitě opět na nějakou chvíli bude stát za to a okolní příroda si na chvíli uleví.

Za vaše nasazení všem zmíněným děkujeme a dík patří i těm, které jsme neuvedli a individuálně či ve skupině se třeba na dalším místě v Hrabové do úklidu zapojí.

Pokud se chcete kdokoli připojit ke zde zmíněným skupinám a potřebujete bližší kontakt či informace, neváhejte se na nás obrátit.

Zelená Hrabová, z.s.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz