Akce Ukliďme Česko! je za námi


10. 4. 2019

V rámci akce Ukliďme Česko! jsme se za sídliště Šídlovec sešli v 9:00 hod v parku Hrabovjanka. Kromě členů spolku Zelená Hrabová, z.s. dorazili také další občané Šídlovce, někteří se k nám rovněž připojili později. Ač bylo deštivo, nakonec nás lokalitu uklízelo celkem 8 lidí.

Dlouhodobě sledujeme, že okolí parku Hrabovjanka a přilehlých garáží je rok od roku čistší, z čehož máme velkou radost.

V rámci monitorování parku Hrabovjanka a přilehlého okolí jsme navázali telefonickou komunikaci s firmou EKOSTYREN s.r.o., která shromažďuje v pytlích polystyren, který bohužel vlivem větru z nedostatečně zavázaných pytlů vypadává na břeh potoku Ščučí. Ten je v těsné blízkosti parku Hrabovjanka. Obchodní společnost nám vyšla vstříc a zajistila svými pracovníky úklid břehu od splavu po soutok s potokem Zyf. Bylo nám přislíbeno, že se můžeme v budoucnu kdykoli ozvat, pokud se nepořádek v popsané lokalitě znovu vyskytne.

Další postřeh, který chceme zmínit, jsou různé kupky klestí a větví na Šídlovci. Lidé si sami stříhají keře, které bohužel nikdo, kromě zmíněných občanů, neořezává. Kupy větví pak zbytečně hyzdí obytnou zónu. Nahlásili jsme celou problematiku našemu úřadu, který zajistil odvoz. Budeme velmi rádi, když si těchto nedostatků budou všímat i naše samosprávné orgány, které by tyto podněty měly dostávat od kompetentních osob našeho úřadu. V jejich dikci je údržba veřejné zeleně na území Hrabové ke spokojenosti všech občanů.

Posledním podnětem jsou dvě betonové jímky v oblasti restaurace Stodola. Ty byly plné odpadků (několik vrstev plastů, skleněných lahví, plechovek od piva, psích exkrementů v sáčcích, kartonů od různých tekutin, jednorázových krabiček od jídla, oblečení atd). Je očividné, že v lokalitě chybí odpadkové koše a že tyto jímky rovněž nebyly řešeny. Proto budeme usilovat o to, aby byly jímky úřadem zabezpečeny a aby byla otázka odpadkových košů konstruktivně řešena.

Děkujeme všem zúčastněným za úklid a věřme, že čistota zase nějakou dobu vydrží! Ať jsme všichni, kterým není lhostejné naše okolí, dobrým příkladem pro ty, kteří na udržování pořádku ještě nepřišli.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz