Co nás tento rok čeká v Hrabovjance?


3. 2. 2021

V parku budeme muset i v tomto roce vykonat spousty práce a údržby, která by měla být v takto veřejném prostoru samozřejmostí.

Je zapotřebí vyměnit informační ceduli, která vypráví o historii mlýna a některé cedulky, které jsou součástí hry pexeso. V tomto roce musíme také vyřešit strom (vrbu), který nese část lanových prvků. Vrba začala prosychat a z bezpečnostních důvodů bude nahrazena akátovým kůlem, který se tak stane nově součástí lanových prvků.
Povětrnostní podmínky byly koncem roku 2020 a počátkem roku 2021 velmi nepříhodné pro mnoho stromů a tato situace se nevyhnula ani parku. Z tohoto důvodu došlo k vychýlení další vrby směrem nad cyklostezku. I tímto dalším stromem se budeme zabývat.
Dále jsme již v minulosti zmapovali dvě lípy u vodní hry, které jsou bohužel silně napadeny jmelím. Celkově jim již není pomoci. Vše zodpovědně prokonzultováno s dendrology a zároveň jsme ve spolupráci s místním úřadem.

Dojde k opravě vodní hry, a to doplnění dřevěných stupínků, úpravy korýtka, seřízení lan, vykopání nové dopadové plochy, doplnění štěpky. Musíme také vyměnit některé kameny centrálního ohniště, které je hojně využíváno. Bude rovněž upraveno zábradlí u valu, které bylo nově instalováno na základě zprávy a doporučení revizního technika.

Tento rok opět budeme o park řádně pečovat: sekání trávy, ořezy stromů, foukání listí, ochranný nátěr laviček a povalového chodníku, odplevelení a zalévání záhonů, vybírání nedopalků a odpadků, čištění ohnišť, doplňování štěpky na veškerá potřebná místa, případné dodávání dříví na opékání, úklid větví a mnoho dalšího, co se v průběhu roku vyskytne. Plánujeme také brigádu opětovného čištění potoku Zyf.

V minulém roce jsme na začátku parku vysadili cibuloviny a tak očekáváme, že nás všechny svými květy hned na jaře potěší.

Zelená Hrabová, z.s.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz