Co se děje v lesním parku Hrabovjanka


9. 7. 2022

V období léta docházelo k dokončování nátěrů některých zbývajících dřevěných prvků. Všechny prvky jsou tak ošetřeny a natřeny, z čehož máme radost. Jejich životnost je tak prodloužena, což je velmi důležité.

Vstupní plastové tabule s texty se po okrajích odchlipovaly, nechali jsme je proto vyměnit za nové a doplnili informaci, na koho a kam se obrátit v případě čehokoli souvisejícího s děním v parku (správci parku).

Vodní hra bude v nejbližších dnech doplněna o nový plastový kyblíček (ten starý praskl a nebylo jím tedy již možné nabírat vodu k pohánění vodního mlýnu, umístěném ve vodní hře).

V tomto roce dojde rovněž k opravě ohniště u železných schodů. Původní se opět rozpadá, kameny žárem praskají a pukají. Nové ohniště bude z dlažebních kostek, celé vybetonované. Věříme, že déle vydrží a i esteticky bude velmi pěkné.

Sekání trávy je pravidelné. Nadcházející sečení bude hloubkové, ve větším rozsahu. Máme v plánu poséct i místa, která jsme doposud nechávala zarostlá. Jsme sami zvědavi na výsledek.

Těší nás, že je park Hrarbovjanka nadále velmi využívaný a navštěvovaný.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz