Co se děje v Lesním parku Hrabovjanka


30. 8. 2021

Ač nás všechny nějakým způsobem zasáhla doba koronavirová, některé práce a aktivity musely pokračovat dále. Ne jinak tomu bylo v parku Hrabovjanka. Zajišťovali jsme a dále zajišťujeme pravidelné sečení trávy, ač tento rok je více deštivý, než kdy jindy. Stále dochází k pravidelným úklidům nejen po celé ploše parku, ale také cyklostezky, která park lemuje. Snažíme se pro návštěvníky udržovat obě ohniště v čistotě, popel z táboráků pravidelně vybíráme.

Díky velkým větrům, které se prohnaly i parkem Hrabovjanka, došlo k naprasknutí vrby, která roste na kraji cyklostezky při vstupu do parku na kamenitou cestičku. Ve spolupráci s naším úřadem se nám společnými silami podařilo vrbu zajistit a seříznout tak, že by k budoucímu možnému lámání hlavních větví nemělo docházet. Těší nás, že v místě ořezů vrba již krásně obrůstá vrbovými větvičkami. Ostatní prasklé větve dalších stromů jsme také odstranili a uložili do broukoviště.

Došlo také k opravě vodní hry a utažení lanových prvků.

Návštěvníky chceme požádat, aby se naučili donášet své vlastní dřevo na táboráky. Sbírání spadlých větví pro rozdělávání ohňů je vítané.

Do konce roku 2021 nás ještě čeká oprava valu, instalace nového plotu na valu a rovněž vyřešení životnosti vrbového altánu. O dalších důležitých událostech vás budeme informovat.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz