Jak si vede lesní park Hrabovjanka v době koronaviru?


6. 5. 2020

I když jsme všichni prožívali a možná ještě prožíváme náročné období vzhledem k situaci okolo viru covid – 19, snažili jsme se i přes to zajistit bezproblémový chod parku Hrabovjanka, jak jen to bylo možné. Za zmíněné období jsme v rouškách udržovali čistotu parku od nepříjemných cigaretových nedopalků, drobných odpadků. Doplňovali vodní hru o kyblíky pro děti, dokládali dřevo v pěchovaných plotech a proutěném hnízdě či vybírali popel z obou ohnišť. Údržba parku musí být bezpochyby pravidelně prováděna a zajišťována, a pro to jsme dělali maximum.
Dále jsme nechali přetvořit základy ohniště v pěchovaném hnízdě. Poslední dobou byly kameny nestabilní. Nyní je ohniště opravené a funkční na dlouhou dobu. Došlo k nařezání dřeva pro podpal pro návštěvníky parku. Také proběhly menší úpravy v podobě odstřihnutí nebezpečných drátů, které byly v půdě či vykopání dlaždičky ze země v blízkosti lanových prvků. U těch došlo k opravě kotvení provazů, které jsou tak opět stabilní a připravené pro dětské hry.
V nejbližších dnech plánujeme natřít edukativní prvky barvou či lavičky teakovým olejem. Začíná doba sečení, proto také opět dojde k pravidelným sečením trávy v parku Hrabovjanka.
Těší nás, že vrbový altán se krásně zelená a dělá radost všem návštěvníkům parku Hrabovjanka.

Jsme rádi, že se z parku všichni těšíme a společnými silami dbáme o jeho čistotu a harmonický ráz.
V nebližších dnech Vám rovněž sdělíme, co nás čeká a co v nadcházejících měsících plánujeme v lesním parku Hrabovjanka vytvořit.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz