Lesní park Hrabovjanka součástí putovní výstavy


17. 5. 2021

Ostravské muzeum, p.o. připravilo putovní outdoorovou výstavu „Muzeum jde do ulic“. Myšlenka vznikla jako reakce na nepříznivou covidovou situaci, díky které lidé bohužel nemohli navštěvovat nejrůznější místa, včetně samotného muzea.

Výstava se skládá ze tří částí. První panely popisují historii a expozice muzea, druhá část panelů s názvem „Děkuji za park“ vypovídá o historii a botanicky popisuje parky na území města Ostravy. Na zmíněnou historii a přírodu poté navazuje třetí část panelové výstavy s názvem „Do sedel“, která představuje deset komentovaných vyjížděk za historií a přírodou Ostravy. Tuto třetí část výstavy pořádá Kulturně sportovní spolek Elegant.

Spolek Zelená Hrabová, z.s. byl Ostravským muzeem a Kulturně sportovním spolkem Elegant osloven s přáním začlenit Lesní park Hrabovjanku do putovní výstavy. Původně měla být výstava nainstalována v samotném parku. Navrhli jsme, pro samotný rozsah výstavy, krásné místo na Šídlovci v Ostravě-Hrabové, které se právě k takovýmto veřejným akcím přímo vybízí.

Vybídli jsme naši samosprávu k reakci, zda souhlasí s realizací výstavy u nás v Hrabové se všemi dalšími podrobnostmi.

Putovní výstava v Hrabové bude 2.- 16.9.2021 před obchodem Budoucnost právě na samotném Šídlovci (šídlovecké „náměstíčko“).

Máme radost, že i občané Hrabové budou mít možnost zhlédnout tak krásnou výstavu a že park Hrabovjanka je toho rovněž součástí.
(foto Viera Gřondělová – Ostravské muzeum, p.o.)

Zelená Hrabová, z.s.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz