Poděkování všem při čištění potoku Zyf


8. 3. 2020

Chceme velmi poděkovat všem zúčastněným včerejší brigády čištění potoku Zyf v Lesním parku Hrabovjanka. Sešlo se nás celkem 26 dobrovolníků, kteří s plným nasazením a odhodláním pečlivě sbírali nejrůznější odpad vyskytující se v korytu potoku Zyf a jeho přilehlých březích. Odpad se skládal z velkého množství vlhčených ubrousků, hygienických odpadů a rozbitého skla. Mezi největší úlovky patřily 2 ks pneumatik či staré polstrované sedadlo do auta. Vysbírali jsme také cihly, betonové kvádry či další odpadní stavební materiál.

Drobné občerstvení zakoupené z finančního daru firmy CTP Invest, spol. s.r.o., nás v době oběda velmi posílilo pro další práci. Brodící kalhoty, hrábě či rukavice od Českého rybářského svazu, místní organizace Ostrava, nám byly více než přínosné a potřebné.

Počasí nám vyšlo a nás těší skutečnost, že potok Zyf je opět čistější a díky nám všem v něm bude moci spokojenějším životem opět žít nejrůznější rybky, rostlinstvo či vodní ptactvo. V neposlední řadě děti při vodních hrách budou zajisté vnímat čistší a nezapáchající vodu.

Děkujeme!
Zelená Hrabová, z.s.

Foto: Jana Batelková, Radomír Orkáč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz