Stav obecních vitrín na území Hrabové


26. 10. 2020

Všimli jsme si, že na území Hrabové se nachází určitý počet vitrín, které slouží buď úřadu pro vyvěšování obecních informací směrem k veřejnosti nebo nejrůznějším organizacím či politickým stranám.

Vzhledem k tomu, že máme velmi pečlivě zmapovanou oblast Šídlovce, nešlo si nevšimnout největší koncentrace vitrín před obchodem BUDOUCNOST. Nachází se zde obecní pietní skříňka, kterou (na naši prosbu) nechal úřad opravit a nyní působí důstojně a udržovaně. Dále je zde vitrína ODS, která (sem tam) jeví známky používání. Stojí zde rovněž další obecní vitrínka, která pravidelným doplňováním informací (program a termíny zastupitelstva, nejčerstvější zprávy typu změněná otevírací doba pošty, ordinační hodiny lékaře atd) trochu pokulhává, nicméně věříme, že úřad bude vitrínu informacemi lépe doplňovat a že také zkrášlí její vzhed, na kterém ve veřejném prostoru zajisté také velmi záleží.

V neposlední řadě zde stojí již dlouhá léta skříňka, která byla využívána politickou stranou ČSSD. Jak víme, buňka ČSSD se v Hrabové rozpadla. Bývalý předseda, pan Ing. Jan Dvořák, již není v Hrabové politicky aktivní. Nedostal se do zastupitelstva obce, lidmi nebyl zvolen a podpořen. To je také důvod, proč ona vitrína leží ladem, bez jakýchkoli hodnotných a aktuálních informací pro občany Hrabové.

Dovolili jsme se tedy slušně zeptat samotného pana Dvořáka a poprosit jej, zda bychom za spolek Zelená Hrabová, z.s. mohli prozatím o skříňku pečovat, doplňovat ji o informace z oblasti zeleně, naší spolkové činnosti, údržby a péče o park Hrabovjanka, fotografie přírody manželů Hromádkových atd. Bohužel nám panem Dvořákem bylo odpovězeno, že pokud ano, jedině za předpokladu, že mu budeme veškeré materiály, které chceme do skříňky dávat, házet do schránky a on je podle svého uvážení případně vyvěsí.

Proto jsme se rozhodli kontaktovat přímo okresní vedení ČSSD, které nám sdělilo, že skříňka není v majetku politického hnutí ČSSD a že určitě budou jedině rádi, když bude skříňku někdo smysluplně využívat a starat se o ni (viz jejich písemné vyjádření). Poté následovalo potvrzení samotným úřadem, který i tuto skříňku vede a eviduje v majetku obce Hrabová.

Děkujeme našemu úřadu, že se vitrínami na území Hrabové začal zabývat a řeší jejich smysluplné využití. Vzhledem k tomu, že je většina vitrín obecních, věříme, že to bude mít úřad/samosprávné orgány MO Hrabová lehké při rozhodování, co nadále s vitrínami, které již evidentně nejsou využívány.

Zmapovali jsme také další vitríny, vyskytující se ve staré Hrabové. Z fotografií je patrné, v jakém jsou stavu a zda je o ně staráno či nikoli.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz