Stromy v Hrabovjance – kácení, ořezy, parazitické jmelí


5. 4. 2022

Ve dnech 23. 3. 2022 až 25. 3. 2022 došlo Ostravskými městskými lesy a zelení, s.r.o. ke kácení stromů v Lesním parku Hrabovjanka. Tyto zásahy bylo nutné provézt z důvodu špatného zdravotního stavu vytypovaných stromů.

Celá tato „akce“ vznikla díky Magistrátu města Ostravy, který v minulosti uzavřel spolupráci se společností SAFE TREES, jež se zabývá ošetřením stromů napadených jmelím bílým. Řada z nás zajisté ví, že tato parazitická rostlina bere dřevinám živiny a vodu, v důsledku čehož strom nedokáže optimálně prosperovat a může tak i uschnout. V moravskoslezském kraji je bohužel výskyt tohoto rostlinného parazita velmi vysoký.

Než došlo k samotnému kácení stromů v Hrabovjance, proběhlo jejich označení již zmíněnou společností, dále obchůzka s dendrologem, námi a zástupcem MO Hrabová, abychom přesně věděli, o jaké stromy se jedná a mohli se případně o jejich zdravotním stavu na místě bavit a jejich stav adekvátně zhodnotit. Některé stromy byly rovněž určeny pro zdravotní řezy za účelem odstranění jmelí. K těmto úkonům dojde na podzim roku 2022.

Lesní park Hrabovjanka je díky popsanému zásahu prosvětlenější a zase bezpečnější. Určitě chceme v dohledné době na volná místa vysadit stromy nové, jež budou dělat radost všem návštěvníkům parku.

Zelená Hrabová, z.s.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz