Údržba parku


15. 6. 2020

V tomto roce jsme opět sestříhali vrbový altánek tak, aby sílil a zdravě rostl. Oproti minulým rokům došlo ke speciální úpravě a to k úvazům některých vhodných vrbových prutů na stávající vrbovou kostru. Z tohoto důvodu nám celkový sestřih a úprava altánku trvala mnohem delší čas. Věříme, že navázané pruty dopomohou k zesílení a zastoupí tak místa, která se bohužel vlivem sucha již nezelenala.

Následující den, v sobotu 13.6.2020, jsme natřeli dřevěné prvky v parku. Počasí bylo slunečné, nepršelo. Celková práce nám trvala cca 8 hodin, ale je vše natřeno na další dva roky a díky nátěru stále dochází k prodlužování životnosti a kvality dřeva. V neposlední řadě jsme na jídelní sety a lavičky nainstalovali dřevěné tabulky pro kuřáky.
Dennodenně vybíráme popel z obou ohnišť a udržujeme park v čistotě pro nás všechny (nedopalky, odpadky, popadané větve).

Návštěvníci parku, udržujte lesní park Hrabovjanku v čistotě. Jedině tak nám bude dlouhá léta sloužit a my se z něho budeme moci těšit. Děkujeme.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz