Úklid v rámci okresu/obce


9. 3. 2021

I v době koronavirové situace jsme usoudili, že s dodržováním platných vládních nařízení jsme schopni si uklidit kolem svých vlastních domovů a nejen to.

Rozhodli jsme se vysbírat všechny nedopalky a odpadky v růžích před obchodem Budoucnost tak, aby místo působilo hezky a čistě. Dále jsme vytvořili několik kupek odpadků (větve, dřevotřísková deska, plastové obaly, sáčky, dlažební kostky atd) na území Šídlovce. Nahlásili jsme je TS Hrabová pro zajištění odvozu. Dále jsme pracovníky služeb poprosili o pomoc při úklidu nejen Šídlovce. TS Hrabová proto v těchto a předešlých dnech chodí a odpadky skutečně vysbírávají, za což velmi děkujeme!

Rovněž oživujeme komunikaci s příslušnou úřednicí našeho úřadu a majitelem pozemku v záležitosti prasklého stromu u točny na Šídlovci, který nebyl stále zajištěn, ač jsme situaci hlásili již v říjnu 2020.

Abychom neuklízeli stále jedni a ti samí, chceme požádat všechny zodpovědné a pořádku milné občany Hrabové, aby nelenili a pomyslně na dálku se s námi spojili v akci Ukliďme Česko v rámci obce!

Sdílíme video, které je trefné a jasně vypovídající o tom, co máme dělat😊!

Ukliďme česko – videjko 2021

Kontaktujte nás, pokud potřebujete zajistit pytle, rukavice (rádi předáme a zajistíme) či odvést větší kupu odpadků.

Jako spolek, který se stará a pečuje o lesní park Hrabovjanku, rovněž dbáme o hezký vzhled obce. Evidujeme prasklé a zrezivělé dopravní značky, plevel, absenci odpadkových košů, dožívající stromy nebo naopak potřebu mladé výsadby. Komunikujeme s občany, kteří nám sdělují své potřeby v rámci zeleně a veřejného prostoru z míst, kde bydlí. Jedině společným úsilím a aktivitou občanů spolu s obcí máme šanci si udělat naše prostředí, kde žijeme, hezké a čisté, tak na to nezapomínejme!

Závěrem chceme ÚMOb Hrabová poděkovat za nově nainstalované lavičky v parčíku před obchodem Budoucnost. Společné plánování a estetizování veřejného prostoru má smysl!

Zelená Hrabová, z.s.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz