Zveme na výsadbu rostlin v lesním parku Hrabovjanka


25. 5. 2020

Již tuto sobotu 30.5.2020 od 9:00 hod propukne výsadba rostlin a keřů v lesním parku Hrabovjanka. Jak jsme psali v našem posledním příspěvku, toto je ona událost, na kterou se velmi těšíme.

Obdrželi jsme dotaci SMO na výsadbu nejrůznějších druhů rostlin a keřů a to právě v Hrabovjance.

Oslovili jsme zkušenou zahradnici, která zpracovala konkrétní výsadbu s ohledem na dané klima. Rostliny jsou navrženy spíše do polostínu. Záhony budou přírodní, působící jako lesní zahrádky s divokým přirozeným dojmem. Celá skladba rostlin je navržena tak, aby plevel a nejrůznější tráva neměl šanci se v těchto zahrádkách rozvinout. Výsadba bude dovezena z Okrasné školky Oldřišov – Wieder, kde téměř všechny potřebné rostlinné druhy měli k dispozici. Po dlouhých omezeních v důsledku COVID-19 byla takřka všechna zahradnictví na území Ostravy beznadějně vyprodána.
Část výsadby bude u houpačky, uprostřed parku či na samém začátku, kde chceme zaplnit prázdné místo po nedávno pokácených stromech, které se vyskytovaly na mostní soustavě a které musely být bohužel skáceny.
V pěchovaném hnízdě bude změna spočívající v odstranění pěchovaných plotů, na jejich místo vysadíme habry.

Děkujeme paní Dagmar Machové a Simoně Macho za navržené rostliny a celkovou koncepci a také za jejich přiložení rukou k dílu v samotný den výsadby (přijedou až z Břeclavi). Velké díky patří SMO, náměstkyni paní Mgr. Kateřině Šebestové, za poskytnutí dotace pro zmíněné účely. Bez těchto finančních prostředků by výsadba nemohla proběhnout. Rovněž děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přijdou a budou se výsadby účastnit.

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz