Výsadba v lesním parku Hrabovjanka


31. 5. 2020

Dne 30.5.2020 proběhla dobrovolnická brigáda na výsadbu květin, keřů a stromů v lesním parku Hrabovjanka. Pracovní tempo započalo již osmou hodinou ranní, kdy nám byly rostliny dovezeny z okrasné školky z Oldřišova. Výsadba byla krásná, čerstvá a v dobré kondici.

Okolo 9. hodiny začali přicházet dobrovolníci, kteří se hned pustili do práce. Společnými silami jsme již po 12. hodině měli vše zasazeno. Poté jsme si opekli špekáčky a radovali se nad dobře odvedenou prací. Děkujeme Ludmile Batelkové za napečení výborných buchet, rodině Palacké za osobně donesené chlebíčky a koláče – byly to posilující dary pro nás pracující 😊.

Jmenovitě děkujeme:
Velké poděkování patří zahradnici paní Dagmar Machové a Simoně Macho za výběr a uspořádní květinových záhonů. Dále děkujeme Květě Hrabovské, Martinu Veselému s dcerkou, manželům Bardaševským s jejich dvěma dětmi, manželům Standovi a Monice Holišovým, Vladimíru Lyčkovi, Šárce Tomisové, manželům Hromádkovým nejen za pomoc při sázení, ale i za krásné fotky, pánovi s bílým pejskem (bohužel neznáme jméno), přátelům (paní Wroblovská s dcerou) od Milana Říčánka, Františkovi Janšovi, dětem od Zuzky Skotnicové a jejich kamarádkám, dvěma klukům, Katce Farské. Věříme, že jsme na nikoho nezapomněli a pokud ano, tak se velmi omlouváme.

Celé brigádě předcházel den, kdy si paní Jana Václavíková vzala dovolenou, aby mohla být celý pátek v parku, kde vše poklidila a připravila na sobotní brigádu. Děkujeme rovněž panu Mošovi za nařezání dřeva.

„Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý, pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.“ (Seneca římský filozof, 4 – 65 př. n. l.)

Výsadba v lesním parku Hrabovjanka byla realizována díky schválené dotaci Statutárního města Ostravy. Žádost o dotaci byla pečlivě vypracována spolkem Zelená Hrabová, z.s., po schválení statutárního města Ostravy nám byla dotace na tento projekt poskytnuta. Děkujeme!

Zelená Hrabová, z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Zelená Hrabová, z.s.

zelenahrabova@seznam.cz
IČ: 06145655
Paskovská 664/31
Ostrava-Hrabová
72000

Bc. Jana Václavíková, DiS.

tel. 774 854 456
vaclavikova.jana@gmail.com

Jana Batelková, MBA

tel. 733 195 735
Jajka.b@seznam.cz